fot. Facebook
Przyczyna śmierci radnego Pawła Chruszcza nie jest znana; dopiero sekcja zwłok i dodatkowe badania pozwolą ją ustalić – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn. Ciało radnego Chruszcza znaleziono w czwartek po południu powieszone w lesie.
Rzecznik głogowskiej policji Bogdan Kaleta poinformował, że zgłoszenie o zaginięciu radnego wpłynęło w środę po godz. 22.
– W efekcie poszukiwań w czwartek po godzinie 13. na terenie gminy Pęcław odnaleziono ciało mężczyzny. Było powieszone. Na miejscu czynności wykonywali policjanci i prokurator – powiedział Kaleta.
Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy powiedziała, że w piątek wykonana zostanie sekcja zwłok i dodatkowe badania.
– Przyczyna śmierci radnego Pawła Chruszcza nie jest znana. Dopiero sekcja zwłok i dodatkowe badania pozwolą ją ustalić – powiedziała Tkaczyszyn.
Dodała, że prokuratorzy sprawdzą też wszystkie pojawiające się w mediach wątki na temat przyczyn śmierci. Jednym z takich wątków jest podana przez portal Fakt24.pl informacja, że w środę w dniu zaginięcia radny Chruszcz miał jechać na spotkanie z agentem CBA, ponieważ miał do przekazania wiedzę na temat afery korupcyjnej.
– Te wszystkie okoliczności i informacje będą szczegółowo wyjaśniane i weryfikowane – powiedziała prokurator Tkaczyszyn.
Paweł Chruszcz miał 42 lata, pozostawił żonę i dwoje dzieci. Był członkiem Młodzieży Wszechpolskiej i działaczem Stowarzyszenia Endecja; bratem posła Sylwestra Chruszcza (WiS).
PAP