fot. Facebook

Irlandzki prezenter telewizyjny Mike Murphy i były zwycięzca konkursu Eurowizji, Charlie McGettigan, dołączyli do polityków i artystów, wzywając Irlandię do bojkotu przyszłorocznego konkursu piosenki w Izraelu.

Murphy stwierdził, że Irlandia musi wystąpić z poparciem antyizraelskiego bojkotu:  – Myślę, że jest  teraz szansa, w której bojkot jest uzasadniony. Musimy powiedzieć:”Nie bierzemy w tym udziału”.

Zwycięzca Eurowizji, Charlie McGettigan, także wezwał Irlandię do bojkotu edycji 2019, która odbędzie się w stolicy Jerozolimy.

Powiedział Joe Duffy’emu w RTE Radio One: – To jest okropne, gdy wyobrażę sobie świętującego premiera Netanjahu, podczas gdy wokół są martwi ludzie. To jest szansa dla całej Europy, która jest zaangażowana w Eurowizję, aby powiedzieć: „Spójrz, nie zgadzamy się z tym”.

Także kilku europejskich parlamentarzystów z Irlandii wyraziło również poparcie dla bojkotu Izraela po wygranej Netta Barzilai.

Ponadto organizacja Irlandia-Palestyna wezwała do poparcia internetowej petycji wzywającej kraj do bojkotu Eurowizji 2019. Podpisało ja obecnie 23 000 zwolenników bojkotu.

Mak

 

Zobacz również: