Rosjanka udawała modelkę i wyłudziła od Polaka 8 milionów rubli

fot.Pixabay

Północnouralski sąd miejski skazał na 2 lata kolonii karnej mieszkankę miejscowości Kalja Anastazję Tuturmowę, która udając modelkę wyłudziła od Polaka 8 milionów rubli (480 tys. zł), oświadczyła prokuratura Obwodu Swierdłowskiego.

Sąd uznał kobietę za winną oszustwa. Zgodnie z aktami śledztwa w marcu 2015 roku kobieta zarejestrowała się na portalu randkowym, stworzyła stronę pod fałszywym imieniem Jekaterina i dodała fotografie pięknej dziewczyny z długimi blond włosami. Później okazało się, że na zdjęciu jest zagraniczna modelka.
Dzięki portalowi Tuturmowa poznała mieszkańca Polski i zrozumiała, że to dobrze sytuowany samotny mężczyzna, który nie miał w życiu szczęścia do kobiet i łatwo ulega kobiecemu urokowi.
Para nigdy się nie spotkała. Cała znajomość była wyłącznie telefoniczna i internetowa. Tuturmowa opowiadała mężczyźnie o kłopotach w życiu, które rzekomo ją spotkały: wypadek samochodowy, choroba i śmierć matki, o bezprawnym zatrzymaniu jej krewnych przez policję. Kobieta poprosiła o pożyczkę finansową, żeby rozwiązać powyższe problemy.
Polak przelał jej ponad 8 milionów rubli, które jak się później okazało podzieliła między siebie i krewnych. Oprócz 2 lat kolonii karnej sąd dodatkowo wyznaczył  grzywnę w wysokości 500 tys. rubli, a także przychylił się do pozwu cywilnego obywatela Polski na kwotę 8 milionów rubli. Wyrok jest nieprawomocny.

SN

Zobacz również: