W sobotę 12 maja, w pierwszy dzień trwania XX Pikniku Europejskiego, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na Majunię. Na tegoroczną edycję imprezy organizatorzy zaprosili gwiazdy muzyki alternatywnej, hip-hopu i techno. Zagrają m.in.Adi Nowak &Barvinsky,Killages i Teielte. Bilety w cenie 10 zł można kupić w POKiSie, w barze Zachęta oraz na www.pokis.infoserw.pl.
Impreza rozpocznie się już o godz. 19.00. Jak co roku, formuła Majuni nawiązywać będzie do formy pikniku. Poza dobrą muzyką, będzie można liczyć na chłodne napoje i ciepłe posiłki z grilla.
Adi Nowak to nietypowy raper z Poznania, który przykłada ogromną wagę do warstwy lirycznej swoich tekstów.Umiejętnie porusza się po typowych ludzkich sprawach i damsko-męskich relacjach, nie zapominając o oryginalnej zabawie słowem.
Debiutancka EP-ka „Nienajprawdziwsze” (2016) znienacka zatrzęsła krajową sceną, aby w krótkim czasie wygenerować miliony odtworzeń i zwrócić uwagę na poczynania muzykaszerokiej gamy słuchaczy, mediów muzycznych, stacji radiowych czy legendarnej wytwórni Asfalt Records. Unikalny styl Adiego docenili inni raperzy – sam Quebonafide wspomniał go w utworze „Znaki Zapytania”, a mem „Quebo do dziś żałuje” opanował komentarze na serwisie YouTube. Po debiutanckiej epce muzyk wydał dobrze przyjęty album „VR”, w którym rozliczył się z przeszłością i napotkał na swojej drodze uzdolnionego artystę z Łodzi o ksywie „Barvinsky”. Muzyczna chemia zaowocowała wspólnym albumem “ĆVIR”, wydanym w 2017 roku.
Killages to gruzińska grupa powstała w 2017 roku w Rustawi. Tworzą muzykę oscylującą między alternatywą, rockiem elektronicznym i hip-hopem. Killages wygrali projekt „Newcomers 2017” organizowany przez AltervisionGroup, co umożliwiło im występ na festiwalu Tibilisi Open Air 2017.
Teielte – producent ibeatmaker od lat związany z wytwórnią U Know Me Records. Ze swoimi samplerami odwiedził wiele miast oraz festiwali na terenie całej Europy. Zafascynowany rytmem i niskimi częstotliwościami tworzy muzykę z pogranicza trip- hopu, break beatu oraz muzyki filmowej. Wraz z perkusistą Wojtkiem Soburą zaangażował się w projekt SOTEI, a w duecie z raperem Pablo Hudinim tworzy WESPÓŁ.
Private Press to duet, który w 2017 roku szturmem wkroczył na scenę techno dzięki swojej debiutanckiej EP-ce dla Technosoul i żywiołowym występom na żywo. Zdeklarowanymi fanami twórczości chłopaków są m.in. Radioslave, Avalon Emerson, Ryan Elliott oraz Jasper Wolff & Maarten Mittendorff.
Muzykę wykonywaną przez płockiego disc jockeyaAka One niełatwo jest zdefiniować. To mieszanka funk, elektroniki, połamanych rytmów afro z bujającym reggae i relaksującym jazzem.Na co dzień współpracuje z hiphopową Palma Records, Etiopem, diva SR oraz Teielte. Poza rodzinnym Płockiem, zaliczył występy w niezliczonej ilości klubów. Uczestniczył w projektach o miłych nazwach Zbliżenia, TNT, Boogie Brain Festiwal, Astigmatic, Femev, Audioriver czyReggaeland.
Vidno (ex Delaplaya) to DJ, producent, promotor i gramofoniarz. Jest twórcą i pomysłodawcą płockiego Audiobaru, czyli imprezy towarzyszącej Festiwalowi Audioriver. Od wielu lat na scenie, występował z największymi, w tym m.in. z Damianem Lazarusem, Robertem Babiczem czy Michaelem Mayerem. Spróbował swoich sił jako producent, czego efektem jest debiutancka EP-ka „Oz” dla londyńskiego DefaultPosition. Na co dzień działa w labelu Piotra Bejnara – Otakerecords. W 2018 roku zapowiada wydanie kilku produkcji, w tym autorskiego live’u.
Majunia – impreza towarzysząca XX Piknikowi Europejskiemu – odbędzie się w sobotę 12 maja o godzinie 19 w Ogródku MOSiR (pl. Dąbrowskiego 2a). Bilety w symbolicznej cenie 10 zł można kupić w Bileterii POKiS (ul. Tumska 9a), w barze Zachęta (ul. Grodzka 9) oraz na www.pokis.infoserw.pl

Zobacz również: