Marihuana będzie sprzedawana w Lidlu

2
Niemiecka sieć dyskontów we współpracy z firmą „The Botanicals” postanowiła poszerzyć swój asortyment o dwa produkty z konopi indyjskich, które są obecnie dostępne w sklepach w niemieckojęzycznej Szwajcarii i zachodniej Szwajcarii. Jak wyjaśnia Lidl, wyroby z kwiatów konopi są produkowane jako substytut tytoniu w tradycyjnych papierosach.
Firma „The Botanicals” zapewnia, że konopie pochodzące z upraw w Szwajcarii nie zawierają żadnych substancji chemicznych, syntetycznych ani genetycznie zmodyfikowanych.
Wytworzenie 1,5 grama konopi w pomieszczeniach zamkniętych kosztuje około 15 euro. Trzy gramy konopi uprawianych w szklarni to koszt około 16,5 euro — podaje „Business Insider”.
Każdy, kto liczy na tani i legalny odlot po trawce z Lidla, może się rozczarować. Marihuana z niemieckiego dyskontu zawiera minimalną ilość THC, czyli psychoaktywnego składnika, który odpowiada za większość efektów psychoaktywnych marihuany.
źródło: RadioZET.pl/Business Insider

2 KOMENTARZE

  1. Bzdury marihuana jest wymagającą rośliną, ale nie aż tak. Skąd te koszty skoro praktycznie sama rośnie. Więc koszt nawozów ewentualnie światła to jakieś 4-5 zł za gram czyli ktoś chce nieźle zarobić. Zresztą po co to? Skoro lepiej samemu to robić za darmo bo bez nawozów też da radę. Kolejny interes w stylu farmaceutów czyli np. pochodna amfetaminy dodawana legalnie do leków nawet bez recepty. Przykład? Większość leków z paracetamolem. Leki w większości składają się z substancji zawartych naturalnie w roślinach, więc po co je syntetyzować? Kasa jak zwykle. Hipokryzja farmaceutyczna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ