jeden z największych banków na świecie – Goldman Sachs otwarcie przyznaje, że leczenie osób ciężko chorych jest szkodliwe dla biznesu i za wszelką cenę powinno zostać zaniechane.

W serii szokujących sprawozdań finansowych, Goldman Sachs przekonuje swoich klientów, w tym firmy farmaceutyczne, aby utrzymały rentowność nie  pomagając nadmiernie chorym.

Na portalu popularresistance.org czytamy raport analityka Goldmana, który  zapytał klientów: „Czy wyleczenie pacjentów jest zrównoważonym modelem biznesowym?” Salveen Richter  napisał: „Potencjał dostarczania jednorazowych, skutecznych leków jest jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów terapii. Jednak takie zabiegi oferują zupełnie inne perspektywy w odniesieniu do powtarzających się przychodów w porównaniu z chronicznymi terapiami.  Chociaż ta propozycja ma ogromne znaczenie dla pacjentów i społeczeństwa, może stanowić wyzwanie dla twórców leków genowych, którzy szukają trwałego przepływu gotówki”.

Tak, analityk Goldman powiedział wprost, że leczenie ludzi naruszy ich przepływ pieniężny. I powiedział to w notatce, której celem jest powstrzymanie klientów od inwestowania w leki. Czy „postęp ludzkości” może mieć dno?

Ta notatka dla analityków to jeden z najlepszych przykładów brutalności  gospodarki rynkowej. W przeszłości prawda ta nigdy nie była  wprost wypowiedziana. Była skrywana głęboko w duszy bankiera i nigdzie indziej. Byłoby to postrzegane jako zbyt odrażające, aby powiedzieć: „Nie chcemy leczyć chorób, ponieważ to będzie złe dla naszego portfela. Chcemy, aby ludzie cierpieli tak długo, jak to możliwe. Każdy cierpiący człowiek wzbogaca nas trochę bardziej „.

Zajrzyjmy jeszcze raz do notatki Goldmana. Analityk mówi: „W przypadku chorób zakaźnych, takich jak wirusowe zapalenie wątroby typu C, leczenie istniejących pacjentów również zmniejsza liczbę nosicieli zdolnych do transmisji wirusa do nowych pacjentów.  Zmniejsza liczbę przewoźników choroby i dochodów (…)”.

To oczywiste jest, że  są ludzie, którym nie zależy na leczeniu chorych a jedynie na tym aby było ich coraz więcej, bo to dla nich większe pieniądze.

eps

Zobacz również: