Po przerwie trwającej od 1982 roku do wspólnego grania wraca legendarny szwedzki zespół ABBA. O wznowieniu działalności i nagraniu dwóch zupełnie nowych utworów poinformował w piątek manager grupy Goerel Hanser.

Dobrą wiadomość przekazali fanom także sami członkowie zespołu.

„Po 35 latach uznaliśmy, że fajnie byłoby znów się spotkać i powrócić do studia. I zrobiliśmy to! Poczuliśmy się, jakby czas się zatrzymał, jakbyśmy byli tylko na krótkich wakacjach” – napisano w oświadczeniu zamieszczonym na profilach na Facebook’u, Instagramie i Twitterze grupy. Pod komunikatem podpisali się: Agnetha, Benny, Bjoern oraz Anni-Frid.

Zespół nagrał dwa zupełnie nowe utwory. Jeden z nich będzie nosił tytuł „I still have faith in you”. Nowe piosenki mają być zaprezentowane szerokiej publiczności w grudniu tego roku przy okazji programu tworzonego przez amerykańską telewizję NBC i brytyjską BBC. W planach jest również tournée w 2019 roku.

 Sympatycy grupy zawiodą się jednak, bo w obu przypadkach zamiast członków zespołu na scenie mają wystąpić komputerowo stworzone awatary, będące kopiami muzyków.

Do tej pory zespół dementował wszelkie pogłoski o możliwej reaktywacji. A pierwsze informacje o hologramowych awatarach podczas występów pojawiły się we wrześniu 2017 roku.

Grupa ABBA powstała w 1972 roku. Jej założyciele to: Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus i Agnetha Fältskog. W latach 1972-1982 na świecie sprzedało się ponad 400 mln ich płyt. W trakcie swojej 10-letniej kariery muzycy wydali prawie 70 singli. W 1974 roku wygrali też konkurs piosenki Eurowizji z utworem „Waterloo”.

 Grupa rozpadła się w 1982 roku. Muzycy dali się zobaczyć razem dopiero w 2008 roku z okazji premiery filmu „Mamma Mia!” opartego na piosenkach ABBY.

PAP

Zobacz również: