Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych sprawdza nowe dowody, które dowodzą, że do zniszczenia Twin Towers w dniu 11 września zostały użyte materiały wybuchowe. Toruje to drogę do nowego oficjalnego śledztwa.
W tym miesiącu grupa prawników reprezentująca rodziny ofiar z 11 września, złożyła wniosek do prokuratora amerykańskiego w południowym dystrykcie nowojorskim o zbadanie nowych „rozstrzygających” dowodów pokazujących, że materiał wybuchowy został umieszczony w Twin Towers i detonowany rankiem 11 września 2001 r.
Według doniesień Activistpost.com , zgodnie z 52-stronicową petycją , ustawa federalna wymaga od Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych dokonania przeglądu dowodów przez specjalna komisję. W petycji czytamy m.in.: „Komitet Prawników dokonał przeglądu odpowiednich dostępnych dowodów i osiągnął porozumienie co do tego, że istnieją nie tylko istotne lub przekonujące dowody przestępstw, które jeszcze nie były ścigane, związane z użyciem materiałów wybuchowych i zapalników w dniu 11 września, ale faktycznie istnieją przekonujące dowody na popełnienie takich przestępstw federalnych”.
Dowody przedstawione w petycji obejmują:
– Niezależna analiza laboratoryjna próbek pyłów WTC wykazujących obecność materiałów wybuchowych i / lub materiałów wybuchowych high-tech w postaci termitów lub termanów.
– Eksperymentalna analiza dowodów sejsmicznych, które miały miejsce w wieżach WTC w dniu 11 wrzesnia przed uderzeniami samolotu w wieże WTC i przed zawaleniem budynku.
– Analiza techniczna dowodów wideo upadającego budynku WTC .
– Strażak opowiada o wybuchach i o tym , jak widział „roztopione żelazo jak w odlewni”. W petycji stwierdza się, że obecność stopionego żelaza wymagałaby temperatury wyższej niż paliwo lotnicze. Co mogłaby powstać po wykorzystaniu zaawansowanej technologii wybuchowej.
– Obecność uprzednio stopionych mikrokulek żelaza, które zostały ustalone w analizie mikroskopów elektronowych próbek pyłu WTC, zarówno przez rządowych, jak i niezależnych naukowców, jest kolejnym zjawiskiem, które byłoby niemożliwe z naukowego punktu widzenia w oparciu o spalanie samego paliwa lotniczego i zawartości biurowej.
– Relacje wideo i naocznych świadków wyrzucenia podczas upadku WTC 1 i 2 ciężkich elementów stalowych z budynków, które nie byłyby możliwe po upadku grawitacyjnym.
– Analiza naukowa, zeznania naocznego świadka i raporty rządowe potwierdzające siarczkowanie i korozję wysokotemperaturową stali znajdującej się w gruzach po zawaleniu się wież WTC i WTC 7, zjawisko nierealne w przypadku pożaru paliwa lotniczego i załamania grawitacyjnego, ale zgodne z stosowanie materiałów wybuchowych.
Po złożeniu petycji Komitet Prawników zorganizował konferencję prasową poza Sądem Okręgowym w Nowym Jorku wraz z rodzinami ofiar.
Żaden z dowodów przedstawionych w petycji nie został przedstawiony ani rozpatrzony przez komisję ds. 11 września , która została pierwotnie wyznaczona do zbadania upadku wież.
Według raportu The Washington Post z 2006 roku większość ludzi, którzy nadzorowali tę komisję jest zdania, że zostali okłamani. W sprawozdaniu stwierdzono: „Podejrzenie o popełnienie przestępstwa było tak głębokie, że 10-osobowa komisja, na tajnym spotkaniu pod koniec swojej kadencji latem 2004 r., zastanawiała się nad skierowaniem sprawy do Departamentu Sprawiedliwości w celu przeprowadzenia dochodzenia w sprawach karnych, zgodnie z kilkoma źródłami. Członkowie personelu i niektórzy komisarze sądzili, że e-maile i inne dowody dostarczyły wystarczająco prawdopodobne powody, aby sądzić, że urzędnicy wojskowi i lotnicy naruszyli prawo, składając fałszywe oświadczenia do Kongresu i komisji (…)”.
Jednym z komisarzy, którzy wyrazili wątpliwości co do dowodów, był John Farmer, który później napisał książkę pod tytułem The Ground Truth , opisującą, w jaki sposób celowo pominięto dowody i w jaki sposób agencje wywiadowcze skłamały na temat ważnych aspektów incydentu.
– Byłem zszokowany tym, jak różna jest prawda od sposobu, w jaki została opisana. Taśmy opowiadają radykalnie odmienną historię od tego, co mówiono nam i opinii publicznej – powiedział Farmer.
Thomas H. Kean, były gubernator stanu New Jersey, który kierował Komisją, powiedział, że NORAD [Dowództwo Lotnictwa Kosmicznego w Ameryce Północnej] kłamało na temat ataku.
– Do dziś nie wiemy, dlaczego NORAD powiedział nam coś co było tak dalekie od prawdy. – powiedział Kean.
Dwaj współprzewodniczący Komisji, Kean i Lee Hamilton w książce Bez precedensów: Wewnętrzna historia Komisji 9/11, opisują, że komisja została celowo niedofinansowana i nie miała dość czasu, aby uporządkować dowody, i jak została okłamana przez agencje wywiadowcze i polityków, którzy wydawali się mieć coś do ukrycia.
Byli nawet członkowie społeczności wywiadowczej, którzy mieli podobne historie do opowiedzenia, w tym były dyrektor FBI Louis Freeh, który zwrócił uwagę, że istnieją części raportu, o których wiedział, że są fałszywe. Mówiąc konkretnie, Freeh powiedział, że niektórzy z terrorystów podejrzanych o przeprowadzenie ataku byli od dawna znani z wywiadów prowadzonych przez agencje wywiadowcze, podczas gdy w ostatecznym raporcie Komisji stwierdzono, że agencje te nie miały wcześniejszej wiedzy o terrorystach.
Biorąc pod uwagę wiele problemów z Komisją, nowe dochodzenie jest bardzo realne.
mak