Wyjeżdżamy! – to decyzja, którą wielu z nas podejmuje przed długim majowym weekendem. Resort cyfryzacji przypomina, że przed wyjazdem za granicę warto wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Można to zrobić online.

Dzięki EKUZ Ty i Twoje dzieci możecie korzystać ze świadczeń zdrowotnych w krajach Unii Europejskiej (UE) i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
Sprawdź już teraz, jak uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Możesz o nią zawnioskować na kilka sposobów, w tym online:

Pocztą elektroniczną

ZOBACZ!  Policja apeluje do seniorów. Ostrzeż swoich bliskich, bezwzględni oszuści znów grasują

Karta EKUZ jest bezpłatna. 

Ile będziesz czekać na jej wydanie?
3-5 dni roboczych od wysłania wniosku. Jeśli chcesz dostać kartę pocztą, zajmie to więcej czasu – dolicz czas przesyłki.
Resort przypomina, że nie każda usługa medyczna w tych krajach będzie bezpłatna. Zanim pójdziemy do lekarza za granicą należy upewnić się, czy zapłacimy za usługę, której potrzebujemy.

ZOBACZ!  Przełomowe wieści ws. Iwony Wieczorek. Tajemnicze zaginięcie coraz bliżej rozwiązania

Sprawdź, na jakich zasadach możesz korzystać z usług medycznych oraz ile kosztuje leczenie w krajach UE i EFTA.

Kto może dostać
Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Każdy, kto ma ubezpieczenie zdrowotne w Narodowym Funduszu Zdrowia (NFZ) oraz osoby, które są nieubezpieczone, ale mają prawo do korzystania z opieki medycznej w Polsce (na podstawie przepisów krajowych).

ZOBACZ!  Marcin Najman zawalczy ze znanym dziennikarzem? Jest oficjalne wyzwanie!

Źródło: MC

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ