10 kwietnia w wielu miastach uczczono obchody ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Największa uroczystość odbyła się w stolicy, jednak o tragedii nie zapomniały też inne miasta. W Grodzisku starosta wraz z burmistrzem złożyli kwiaty na grobie pilota samolotu oraz przy tablicy pamiątkowej.

10 kwietnia minęło osiem lat od tragicznej katastrofy samolotu Tu-154 w Smoleńsku, w której zginęło 96 osób, w tym para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy. W Warszawie odsłonięto pomnik ofiar na Placu Piłsudskiego, odbyły się msze i przemówienia.

W Grodzisku, starosta powiatu Marek Wieżbicki i burmistrz Grzegorz Benedykciński oddali hołd ofiarom katastrofy.

Warto przypomnieć, że na grodziskim cmentarzu komunalnym znajduje się grób pilota prezydenckiego samolotu, mjr. Arkadiusza Protasiuka. W Grodzisku mieszkał także minister Janusz Krupski i inne osoby, które wtedy zginęły.

Starosta z burmistrzem złożyli kwiaty na grobie majora Protasiuka, a później udali się na cmentarz przy ul. Montwiłła, gdzie oddali cześć pod tablicą upamiętniającą wszystkie ofiary.

Każdego roku upamiętniamy ofiary tej strasznej katastrofy. Naszym mieszkańcem był przecież pilot Arkadiusz Protasiuk, tutaj mieszkał też minister Janusz Krupski. Kilka osób było związanych z miastem, na przykład ksiądz Roman Indrzejczyk. Były to postaci, które w naszej społeczności gminnej odgrywały znaczącą rolę – powiedział burmistrz Benedykciński.

am

fot. Agnieszka Goleniak