fot. Facebook

Rząd duński po raz kolejny zaostrza wymagania wobec imigrantów w swoim kraju.  Inger Støjberg, duński minister ds. Integracji imigracyjnej, wyjaśnia, że ​​jeśli mieszkasz w kraju dłużej niż trzy lata i nadal nie umiesz mówić w tym języku, musisz zapłacić za swojego tłumacza.

Inger Støjberg, pisze w artykule w BT, że imigranci w Danii powinni robić więcej, aby nauczyć się języka duńskiego. Minister wskazuje na połączenie lenistwa i niechęci do duńskiego społeczeństwa przybyszów, jako główne czynniki, dla których nie migranci nie uczą się tego języka, mimo że od wielu lat mieszkają w Danii. Minister uważa również, że doprowadziło to do powstania równoległych społeczności.

Støjberg stwierdza, że gdyby mieszkała za granicą przez kilka lat, to najprawdopodobniej nie otrzymałaby tłumacza, który byłby opłacany przez państwo. W świecie zewnętrznym oczekuje się, że ludzie nauczą się języka kraju, w którym mieszkają tam przez ponad trzy lata. Jednak ​​te oczekiwania nie mają zastosowania, jeśli chodzi o imigrantów w Danii, według Støjberg jest to wielkim błędem.

Dlatego rząd duński zmieni zasady w ten sposób, że jeśli ktoś mieszka w kraju dłużej niż trzy lata, musi sam zapłacić za własnego tłumacza, jeśli nie potrafi mówić w języku duńskim, gdy np. odwiedza lekarza.

– Język jest dobrym początkiem, aby oddać odpowiedzialność za s1)oj los w ręce samych obcokrajowcom, którzy tu przyjeżdżają: „Naucz się języka duńskiego lub zapłać za swojego tłumacza” – pisze Inger Støjberg w BT.

 ers