Ateista, autor i biolog ewolucyjny Richard Dawkins ostrzegł przed świętowaniem upadku chrześcijaństwa, nazywając go „względnie łagodną” wiarą w porównaniu z innymi, które pojawiają się teraz w Europie.
O Dawkinsie było głośno w ubiegłym roku za sprawą jego krytyki islamu, przyznał, że ma pewne obawy dotyczące upadku chrześcijaństwa „w takim stopniu, w jakim chrześcijaństwo może być ostoją przed czymś gorszym„.
Nie ma chrześcijan, o ile mi wiadomo, wysadzających budynki. Nie znam żadnych chrześcijańskich zamachowców-samobójców. Nie znam żadnego ważnego wyznania chrześcijańskiego, które uważa, że ​​karą za apostazję jest śmierć „- powiedział Dawkins .
Przemawiając na Cheltenham Science Festival, Dawkins ostrzegł, że islam jako religia stanowi zagrożenie bardziej niż inne.
„Kuszące jest twierdzenie, że wszystkie religie są złe, i ja mówię, że wszystkie religie są złe, ale gorsze są pokusy, aby powiedzieć, że wszystkie religie są równie złe, ponieważ nie jest tak” – powiedział słynny ateista. – „Jeśli spojrzeć na rzeczywisty wpływ, jaki różne religie wywierają na świat, jest całkiem oczywiste, że obecnie najgorszą religią na świecie musi być islam” – stwierdził Dawkins, dodając, że umiarkowani muzułmanie cierpią bardziej z rąk islamu i jego nauki niż ktokolwiek inny.

eps