Dziesięciu algierskich imigrantów zostało aresztowanych we wschodniej Hiszpanii w tym tygodniu po tym, jak  seksualnie wykorzystywali trzy nieletnie dziewczęta, zwabiając je do swojego mieszkania i oferującego narkotyki i pieniądze za seks.
Dziesięciu migrantów zostało oskarżonych za gwałty i molestowanie seksualne w Alicante, gdzie  wykorzystali 3 dziewczyny w wieku 14, 15 i 17 lat, donosi Le Point .
Mężczyźni spotkali się z dziewczynami i zaoferowali im zarówno narkotyki, jak i pieniądze, aby poszły z nimi do ich mieszkania. Wszystkie trzy dziewczyny, zdaniem hiszpańskiej policji, uciekły z ośrodka wychowawczego na krótko przed spotkaniem z grupą imigrantów.
W oświadczeniu policji napisano, że jedna z dziewcząt „została zamknięta na 24 godziny, podczas której członkowie grupy zaatakowali ją i wielokrotnie wykorzystywali seksualnie”.
Policja oświadczyła również, że wciąż szuka jednej z ofiar, 17-latki, która jeszcze nie wróciła do ośrodka. Algierczycy, z których dwóch ma być nieletnimi, są również podejrzani o kradzież.
Sprawa nosi pewne podobieństwo do włoskiej historii nastolatki Pameli Mastropietro, która została brutalnie zamordowana we Włoszech na początku tego roku przez nigeryjskiego dilera narkotykowego. Nigeryjczyk zwabił 18-letnią Mastropietro obietnicą narkotyków po tym, jak uciekła z ośrodka dla młodych uzależnionych narkomanów.

espo