Gwałcenie młodych dziewcząt jest powszechną praktyką w wielu krajach muzułmańskich.  Często jest uważany za honorowy gest i powoduje, że ofiara trafia do haremu.

Dziewczęta w krajach islamskich, które są gwałcone, często uważane są za brudne, zhańbione i niehonorowe dla swoich rodzin, co prowadzi czasem do tego, że są honorowo zabijane przez własne rodziny.

Biorąc pod uwagę te powszechne realia dotyczące sposobu traktowania kobiet w islamie, staje się jasne, że 14-letnia Fateemah Habeeb – mimo że jej życie zostało zniszczone przez  gwałciciela – będzie uważana przez wielu jej współwyznawców za szczęśliwą, a jej gwałciciel imam zostanie uznany za człowieka  honoru.

50-letni imam, który zgwałcił i zapłodnił 14-letnią dziewczynę, planuje się z nią ożenić – podaje  Nigeria News.

Imam chwali się publicznie, że zgwałcił dziewczynę gdyż jest pewien że nic mu się nie stanie.  Jednak ​​matka ofiary chciała uzyskać sprawiedliwość i doprowadzić do skazania gwałciciela. Pomagała jej w tym organizacja humanitarna.

Jednak okazuje się, że gwałciciel  14-latki może pozostać bezkarny, gdy dziewczyna wyjdzie za niego za  mąż.

W  tej sytuacji ​​rodzice dziewczynki wycofali się z oskarżeń. Mówia, że wcześniej bali się plotek, ponieważ ich córka była w ciąży i chcieli uniknąć skandalu.

Mimo to organizacja humanitarna wyraziła chęć dalszego wspierania rodziny i 14-letniej dziewczynki. Dodała także, że zrobi wszystko, co w jej mocy, aby doprowadzić do skazania imama.

eps