FBI rozpoczęło dochodzenie w sprawie zarzutów, że Fundacja Clintonów potajemnie wyprowadziła dziesiątki milionów dolarów z australijskiego budżetu.
FBI poprosiło australijskiego policjanta Michaela Smitha o informacje, które zebrał, wyszczególniające liczne zarzuty, że australijscy podatnicy finansowali Fundację Clintonów pomocy byłej australijskiej premier Julii Gillard – podaje LifeZette .
– Poproszono mnie o dostarczenie FBI dalszych i lepszych informacji na temat zarzutów dotyczących niewłaściwych darowizn na rzecz Fundacji Clintonów, finansowanej przez australijskich podatników – powiedział Smith dla LifeZette.
Zerohedge.com donosi: „Warto zauważyć, że Fundacja Clintona otrzymała 88 milionów dolarów od australijskich podatników w latach 2006-2014, osiągając swój najwyższy poziom w latach 2012-2013 – w czasie rządów premiera Australii Julii Gillard”.
Smith wymienia kilka kluczowych postaci w sprawach dotyczących nadużyć, w tym Billa i Hillary Clinton oraz wielu australijskich urzędników państwowych – w tym dyplomatę Alexandra Downera.
Obecny rząd australijski ogłosił, że zatrzyma przelewanie milionów dolarów na rachunki organizacji powiązanych z Clintonami. Nastąpiło to w listopadzie 2016 roku – tuż po Hillary Clinton przegrał wybory.
eps