Gita Nabavi została wybrana na jedną z liderek szwedzkiej partii Feminist Initiative. Nabavi popiera zwiększoną migrację do Szwecji i jest przeciwna deportacji-

-Idealnie byłoby zobaczyć, że mamy całkowicie otwarte granice i że nikt nie jest deportowany, pracujemy w tym kierunku– powiedział Nabavi szwedzkiemu SVT Nyheter.

Zapytana o to, co zrobić z terrorystami, którzy choćby w Sztokholmie, który zamordowali 5 osób, odpowiedziała: – Czy w takim razie powinniśmy deportować każdego, kto popełnia zbrodnie i morderstwa, dokąd mieliby się udać ci ludzie? To, że się tu nie urodzili, nie oznacza, że ​​nie jesteśmy za nich odpowiedzialni.

Według Nabavi przestępcy i terroryści mogą pozostać w kraju i nie powinni być deportowani, ponieważ Szwecja jest za nich odpowiedzialna. Według niej idee inicjatywy feministycznej doprowadzą do lepszego świata: – Dlatego właśnie wszyscy jesteśmy w ruchu feministycznym, ponieważ chcemy zmian. Patrzymy na nasze środowisko, na nasze społeczeństwo i na świat i wiemy, że możemy to zrobić lepiej – powiedziała.

eds