Hollywoodzka aktorka Meryl Streep jest wymieniana, jako współoskarżona przez w nadchodzącym procesie Harvey’a Weinsteina o gwałty i molestowanie seksualne. Miał rzekomo ułatwiać producentowi kontakty seksualne z młodymi aktorkami. Meryl Streep jest prawdopodobnie zmieszana w ukrywania licznych przestępstw seksualnych popełnionych przez producenta z Hollywood.

Adwokat Weinsteina twierdzi, że Streep  współpracuje z Weinsteinem, aby udowodnić jego niewinność wobec wielu oskarżeń dotyczących gwałtów i molestowania seksualnego

The Blast informuje,  że prawnicy Weinsteina napisali, że Streep „oświadczyła publicznie, że Weinstein zawsze odnosił się  z szacunkiem do niej w czasie ich stosunków zawodowych”. Oświadczenie pojawiło się w odpowiedzi na pozew zbiorowy od sześciu kobiet, które oskarżyły Weinsteina o niewłaściwe zachowanie seksualne.

Jednak w środę Streep nazwała użycie jej nazwiska przez prawników Weinsteina  „żałosnym nadużyciem”.

„Prawnicy Harveya Weinsteina używali mojego (prawdziwego) stwierdzenia – że nie był wobec mnie seksualnie w naszych relacjach biznesowych – jako dowodu, że nie był on agresywny wobec wielu INNYCH kobiet, jest to żałosne nadużycie” – napisał aktorka,  zgodnie z informacja poda n przez  Entertainment Weekly.

Aktorka wielokrotnie twierdziła, że ​​nie wie nic o domniemanym zachowaniu Weinsteina wobec kobiet. Jednak aktorka Rose McGowan oskarżyła  Streepa, że nie tylko wiedziała, ale też pomagała producentowi filmowemu usidlać młode aktorki. McGawan nazwała Streepa hipokrytą : „Aktorki, np. Meryl Streep, które przez lata pracowały dla Potwora-Świni, w swoim milczącym proteście postanowiły ubrać się na czarno na Złote Globy. Ale to właśnie wasze milczenie jest problemem. Z wypiekami na twarzach odbierzecie te nic niewarte nagrody i nic się przez waszą czerń nie zmieni. Nie cierpię waszej hipokryzji. Może załóżcie od razu suknie od Marchesy?”- napisała w grudniu  McGowna.

 „Nie akceptuję milcząco gwałtu. Nie wiedziałem.  Nie wiedziałem, że to się dzieje „. – broniła się Streep.

Prawne oświadczenie Weinsteina twierdzi również, że Paltrow – który oskarżył Weinsteina o próbę poddania jej masażowi w pokoju hotelowym, gdy miała 22 lata – kontynuował współpracę z producentem po tym, jak oskarżenia miały miejsce, a później zdobył Oscara za rolę w wyprodukowanym przez Miramax filmie Zakochany Szekspir.

Dotychczas ponad 90 kobiet oskarżyło potentata filmowego o niewłaściwe zachowanie seksualne, w tym co najmniej dziesięć kobiet oskarżyło go o gwałt. Weinstein zaprzeczył wszystkim zarzutom

oze