Austriacka policja aresztowała lewicowego polityka pod zarzutem molestowania seksualnego swoich wnuków. Lubił przy tym przebierać się w mundury nazistowskie.

Na razie nie podano nazwisk polityka socjaldemokracji z partii SPÖ, który został aresztowany w ubiegły czwartek przez policję w regionie Dolnej Austrii w związku z molestowaniem dzieci, które podobno trwało od kilku lat. Kiedy policja przeszukała dom mężczyzny, znaleziono w nim wiele broni, w tym granaty ręczne i pamiątki nazistowskie, w tym mundury,  donosi Kronen Zeitung. Ponoć polityk- pedofil przebierał się w hitlerowskie mundury w czasie gwałcenia swoich wnuków.

Prokurator Leopold Bien powiedział, że śledczy wciąż próbują ustalić, czy polityk, o którym mowa, był jedynie kolekcjonerem nazistowskich artefaktów czy żywił sympatię do ideologii narodowo-socjalistycznej.

Aresztowanie odbyło się na krótko przed wyborami regionalnymi w Dolnej Austrii, które miały miejsce w miniony weekend i dały zwycięstwo konserwatywnej Austriackiej Partii Ludowej (ÖVP) Sebastiana Kurza.

Nowy skandal nie jest pierwszym z udziałem socjaldemokratów. Podczas kampanii wyborczej w ubiegłym roku okazało się, że partia rzekomo płaciła człowiekowi o nazwisku Tal Silberstein, aby stworzyć fałszywe antysemickie strony na Facebooku, aby obciążyć tym Wolnościową Partię Austrii (FPÖ).

ose