Dwa wielkie protesty przeciwko migracji obudziły Niemców: 20 stycznia w Cottbus protestowało co najmniej 2500 uczestników  a w ostatnią niedzielę, 28 stycznia, w Kandel odbył się kolejny wielki protest.

Protesty rozpoczęły się w Cottbus po tym, jak kilku Niemców zostało zaatakowanych nożami przez Syryjczyków. Po kolejnych incydentach, napięcia w mieście stał się bardzo wysokie, że  akceptacja dla uchodźców stała się bliska zeru.

Także w Kandel ludzie mają dość przemocy imigrantów. W grudniu 15-letnia Niemka o imieniu Mia została w aptece brutalnie zamordowana przez afgańskiego uchodźcę. Mia była bardzo lubiana, co roku pomagała organizować lokalny karnawał.

Po zabójstwie dziewczyny, gniew ludzi podsycił jeszcze bardziej burmistrz, który wydawał się być bardziej zaniepokojony ksenofobią, niż bezpieczeństwem niemieckich obywateli.

Kobiety, które czują się pozbawione bezpieczeństwa zaczęły protestować, a protesty rozprzestrzeniały się, zaś największe wydarzenie miało miejsce w ostatnią niedzielę.

 ude

Zobacz również: