Herbert Reul, minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii, poradził kobietom, aby w grupach odwiedzały imprezy sylwestrowe.

Nadrenia Północna-Westfalia jest najbardziej zaludnionym regionem w Niemczech, a Kolonia jest jego największym miastem. Podczas sylwestra 2015/2016 w Kolonii co najmniej 500 kobiet zostało napadniętych seksualnie, przez 1400 uchodźców.

65-letni polityk CDU powiedział o tegorocznych obchodach końca roku: – Powiedziałem moim trzem córkom: Jeśli to możliwe, nie idźcie same, ale w grupach . Kiedy zacznie się robić niebezpiecznie, wydajecie głośny dźwięk, a jeśli to wszystko nie pomaga, zadzwońcie pod numer 110 jak najszybciej. – doradza minister.

Reul zapewnił, że policja poczyniła niezbędne przygotowania umożliwiające bezpieczne obchody sylwestrowe. Wszystko zostało zrobione, aby zapobiec sytuacji sprzed dwóch lat, powiedział minister. To po co te niemądre  rady kierowane do kobiet?

W samej tylko Kolonii będzie 1400 funkcjonariuszy policji. W tzw. „deklaracji noworocznej” minister ustanowił specjalne standardy bezpieczeństwa.

ude

Zobacz również: