Policjanci z KWP w Krakowie i KPP w Nowym Targu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napad na bank w Nowym Targu. Podejrzewany wpadł wczoraj w jednym z pensjonatów w Wiśle. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Dębicy, wcześniej poszukiwany m.in. do odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym.

Do napadu doszło 19 grudnia br. około godziny 17:00 w Nowym Targu. Niezamaskowany mężczyzna po wejściu do placówki banku zagroził pracownikom, sterroryzował ich oddając jeden strzał z pistoletu (najprawdopodobniej hukowego)  w kierunku ściany, skradł gotówkę i zbiegł w nieznanym kierunku. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie i KPP w Nowym Targu ustalono kto mógł dokonać tego rozboju i gdzie może przebywać.

Wczoraj, tj. 28 grudnia 2017 roku, około godz.  23:00, w jednym z pensjonatów w Wiśle nowotarscy i krakowscy funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Dębicy, wcześniej poszukiwany m.in. do odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym. Zabezpieczono również różnego rodzaju przedmioty wskazujące na jego udział w przestępstwie. Mężczyznę osadzono do dyspozycji prokuratury w policyjnych pomieszczeniach dla zatrzymanych.

W najbliższym czasie planowane jest przesłuchanie zatrzymanego jak i przeprowadzenie szeregu innych czynności procesowych w tej sprawie. Policjanci ustalają także, czy zatrzymany nie jest związany z innymi  rozbojami. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności, przy czym w przypadku recydywy kara ta może zostać podniesiona.

(KWP w Krakowie / mw)

Zobacz również: