Aleksandr Kwaśniewski w końcu postanowił mówić na tematy, na których się zna, były prezydent zdradza przepisy na udaną noc sylwestrową. Jak pić, żeby się nie upić?

– Przede wszystkim szampan, jako trunek rytualny, musi być. Może go być niewiele, ale musi być dobrej jakości. Przestrzegam przed tanimi podróbkami, bo to może być zbrodnia na własnym organizmie – mówił.

31 grudnia to dzień, w którym większość z nas przygotowuje się, aby hucznie powitać Nowy Rok. Podczas rozmowy z dziennikarzem Aleksander Kwaśniewski przestrzegał – szczególnie mężczyzn – przed nadużywaniem tego dnia mocnych alkoholi. – Panowie miewają, niestety, taką tendencję, że najpierw przyspieszają tempo, bo kończy się stary rok, potem przyspieszają, bo zaczyna się nowy rok, a kończy się to zawsze fatalnie. Uważam, że w sylwestra najlepiej jest zrezygnować z mocnych alkoholi i raczej sączyć tak zwane long drinki, bo z nimi łatwiej się kontrolować. Najgorzej, gdy człowiek się budzi pierwszego stycznia i nawet nie wie, że to już Nowy Rok – podkreślał i chyba dobrze wie co mówi.

Źródło: Gazeta Telewizyjna

Zobacz również: