Grupa terrorystyczna ISIS opublikowała 25 grudnia wideo, w którym grozi zabijaniem niewiernych świętujących Nowy Rok i pijących alkohol. W filmie zamaskowany mężczyzna wzywa muzułmanów w krajach zachodnich do zabijania niewiernych, ponieważ według niego jest to bilet wstępu do raju.
Niemal 9-minutowy film rozpoczyna się widoku choinki, szampana nalewanego do kieliszków i odgłosów ludzi odliczających czas do nowego roku. Ale kiedy zegar wybija północ, nie słychać radosnych wiwatów, lecz mężczyznę krzyczącego „Allahu Akbar”.
To zapowiedź, że zwolennicy ISIS podczas Sylwestra wykorzystają okazję do szerzenia śmierci i zniszczenia, ponieważ ludzie będą pijani.
Zamaskowany mężczyzna z pistoletem w dłoniach mówi, że film jest przesłaniem dla wszystkich muzułmanów żyjących wśród niewiernych. Pyta, czy współczują braciom muzułmańskim w Iraku, Syrii, Somalii, Birmie i Palestynie. Zamaskowany mężczyzna mówi, że muzułmanin, który zabija niewierzącego, nigdy nie znajdzie się w piekle, gdyż zabicie niewiernych jest biletem wstępu do nieba.
Mężczyzna konkluduje, że ISIS i będzie widoczny od Waszyngtonu do Moskwy i od Europy do Chin.

es