Mary Horomanski z Erie w amerykańskiej Pensylwanii dostała rachunek za prąd, a na nim 284 miliardy dolarów  do zapłaty. Dostawca energii postanowił dać jej czas na zebranie całej sumy, a grudniową ratę ustalił na 28 tysięcy dolarów.

– Oczy wyszły mi z orbit – tak moment otwarcia elektronicznej faktury za prąd wspomina 58-letnia Mary Horomanski. – Rozwiesiliśmy świąteczne światełka, zastanawiałam się czy coś z nimi nie tak – mówi lokalnemu portalowi GoErie.com.

Portal zauważa, że 284 miliardy dolarów z jej rachunku za prąd to więcej niż łączny dług Węgier i Republiki Południowej Afryki.

Pocieszeniem dla kobiety nie był z pewnością fakt, że operator energetyczny wyznaczył termin płatności na listopada 2018 roku, a pierwszą, grudniową ratę ustalił na ponad 28 tysięcy dolarów.

Kobieta skontaktowała się z synem który podjął się wyjaśnienia sprawy.

Błąd był oczywisty i firma natychmiast potwierdziła swoją pomyłkę. Rachunek powinien wynieść 284 dolary i 46 centów.

Penelec przeprosił klientkę, a rzecznik dostawcy prądu przyznał, że nigdy nie widział rachunku opiewającego na tak astronomiczną kwotę, więc tym bardziej docenia gotowość klienta do skontaktowania się z firmą w celu wyjaśnienia pomyłki.

Pani Horomanski mówi, że w związku z rachunkiem na 284 miliardy dolarów poprosiła syna o ciśnieniomierz pod choinkę.

rp.pl/ex