Na trzy miesiące do aresztu trafił 17-latek podejrzany o uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym. Nastolatek zaatakował nożem 16-latka. Tego samego dnia młody mężczyzna został zatrzymany przez bydgoskich policjantów. Pokrzywdzony zmarł w szpitalu.

W minioną niedzielę, 17.12.2017 r., około godziny 17:00 dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informację od pogotowia o ugodzeniu nożem 16-latka w jednej z podbydgoskiej miejscowości w gminie Nowa Wieś Wielka. Nastolatek z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Na miejsce zostali skierowani policjanci.

Tam mundurowi ustalili świadków i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia, funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali do sprawy podejrzewanego 17-latka. Nastolatek trafił do policyjnego aresztu. Sprawą zajęli się śledczy z bydgoskich Wyżyn.

Niestety wczoraj, 19.12.2017 r., przebywający w szpitalu 16-latek zmarł. W tym samym dniu do prokuratury został doprowadzony zatrzymany bydgoszczanin. Prokurator przedstawił mu zarzut. Po jego przesłuchaniu wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Dzisiaj, 20.12.2017 r., sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował 17-latka na trzy miesiące.

(KWP w Bydgoszczy / mw)