Książki, które sankcjonują przemoc domową i mówią, że kobiety nigdy nie powinny odmawiać swoim mężom seksu, należą do podręczników, które inspektorzy znaleźli w brytyjskich szkołach islamskich.

Biuro ds. Standardów Edukacji, Usług dla Dzieci i Umiejętności odkryło m.in. w szkolnej bibliotece książkę zatytułowaną „Kobiety zasługujące na piekło”, która mówi, że żony nie powinny pokazywać  „niewdzięczności wobec męża”  i mieć „wysokich ambicji”. Ponadto autorzy podręcznika wyjaśniają, że kobiety są stworzone aby służyć mężczyznom. Czytamy tam także: „Na początku XX wieku rozpoczęto ruch na rzecz wolności kobiet, którego podstawowym celem było doprowadzenie kobiet do niemoralnego prowadzenia się”.

W innej szkole zachęcano dzieci do czytania tekstu, w którym „szlachetne kobiety Wschodu kontrastują swoją skromności z wyuzdanymi kobietami Zachodu, które  przyciągają mężczyzn i zostawiają swoje domy, aby kręcić się po kinach i kawiarnie.

Inne materiały twierdziły, że w małżeństwie muzułmańskim „żona nie może odmówić seksu swojemu mężowi” lub „opuścić domu, w którym mieszka bez pozwolenia męża”. Chłopcy i dziewczęta też byli uczeni, że mężczyzna może również bić kobietę.  Według nauczycieli ​​kobiety „ są tylko po to, aby rodzić i wychowywać dzieci na muzułmanów”.

ex

 

Zobacz również: