Niemiecka sieć supermarketów Penny wprowadziła na czas świąt Bożego Narodzenia nową czekoladową figurkę Mikołaja LGBT w kolorach tęczy.

Na polki supermarketów  Penny trafiły specjalne gejowskie świąteczne czekoladki . Wcześniej w tym miesiącu sieć supermarketów poinformowała 285 000 znajomych na Facebooku, że w tym sezonie świątecznym klienci mogą spodziewać się w swoich sklepach specjalnego tęczowego Zipfelmanna, co ma być wyrazem solidarności z ruchem LGBT.

Zamiast klasycznego Świętego Mikołaja, kilka lat temu supermarkety Penny wprowadziły alternatywnego Zipfelmanna. Wielu klientów zastanawia się, czy jest to sposób na niszczenie tradycji świąt Bożego Narodzenia.

Na Facebooku Penny stwierdza, że ​​nowa, tęczowa postać symbolizuje „różnorodność, tolerancję i miłość.

Wiele komentarzy jest negatywnych wobec tego pomysłu: „To takie smutne. Dlaczego musicie poniżać i porzucać stare zwyczaje? … Nigdy nie zrozumiem, dlaczego musicie zrobić ze Świętego Mikołaja jakiegoś cudaka . Boże Narodzenie jest przecież częścią naszej kultury”. – czytamy na FB.

Niektórzy posunęli się jeszcze dalej, łącząc homoseksualnego Zipfelmanna z nienawiścią do własnej kultury chrześcijańskiej, która teraz otwiera się tylko na islam: „Zbudowaliśmy tylu meczetów. Ale nigdy nie zrozumiem, dlaczego musimy zmienić Świętego Mikołaja w  Zipfelmanna „. – napisała na Facebooku Saskia.

Ja też tego nie rozumiem.

edi

 

Zobacz również: