KOPACZ: Tusk jest polskim patriotą

2

– Tusk jest polskim patriotą. Z troską patrzy na to, co dzieje się w Polsce – powiedziała w TVN24 była premier Ewa Kopacz, i dodała, że ma nadzieję, iż Tusk wróci do polskiej polityki. – Będziemy mieli niebawem wybory prezydenckie i myślę, że powinien wystartować – skomentowała Kopacz.

Była premier została zapytana o wpis Donalda Tuska na Twitterze. Przypomnijmy, że szef Rady Europejskiej napisał: „Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie”.

– Tusk jest polskim patriotą. Z troską patrzy na to, co dzieje się w Polsce. Trudno, żeby się odciął od spraw polskich, przecież on tu wróci – skomentowała ten wpis w TVN24 Ewa Kopacz.

Według niej Tuska do tego typu komentarza zmusiła wyjątkowa sytuacja stworzona przez Prawo i Sprawiedliwość. – Gdyby rządzący nie psuli tego, co jest dla nas najcenniejsze, czyli demokracji, praworządności, trójpodziału władzy, to podejrzewam, że Donald Tusk koncentrowałby się tylko i wyłącznie na swojej pracy przewodniczącego Rady Europejskiej – powiedziała Kopacz w TVN24.

osa

2 KOMENTARZE

  1. Nigdy nie był ten ryży,niemiecki pachołek polskim patriota,skundlały,mały gnojek ,antypolak ,podnóżek sowiecki,to sa dobre okreslenia dla tego pomiotu hitlerowskiego.

  2. Nie sadze, ze znajda sie prawdziwi Polacy, ktorzy tesknia za tuskiem. Jezeli zas wroci, to proponowalbym najwyzsze miejsce – sznur na najwyzszym drzewie, zeby wszyscy mogli zobaczyc, co sie dzieje ze zdrajcami Ojczyzny!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ