– Tusk jest polskim patriotą. Z troską patrzy na to, co dzieje się w Polsce – powiedziała w TVN24 była premier Ewa Kopacz, i dodała, że ma nadzieję, iż Tusk wróci do polskiej polityki. – Będziemy mieli niebawem wybory prezydenckie i myślę, że powinien wystartować – skomentowała Kopacz.

Była premier została zapytana o wpis Donalda Tuska na Twitterze. Przypomnijmy, że szef Rady Europejskiej napisał: „Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie”.

– Tusk jest polskim patriotą. Z troską patrzy na to, co dzieje się w Polsce. Trudno, żeby się odciął od spraw polskich, przecież on tu wróci – skomentowała ten wpis w TVN24 Ewa Kopacz.

Według niej Tuska do tego typu komentarza zmusiła wyjątkowa sytuacja stworzona przez Prawo i Sprawiedliwość. – Gdyby rządzący nie psuli tego, co jest dla nas najcenniejsze, czyli demokracji, praworządności, trójpodziału władzy, to podejrzewam, że Donald Tusk koncentrowałby się tylko i wyłącznie na swojej pracy przewodniczącego Rady Europejskiej – powiedziała Kopacz w TVN24.

osa

Zobacz również: