Przeszła na islam i zginęła z rąk męża, bo widywała się z rodziną

Młoda Brytyjka, która przeszła na islam, została zamordowana przez męża, który zakazał jej spotykania się z rodziną i przyjaciółmi.
Sinead Wooding była w trakcie nawracania na islam i nawet zmieniła nazwisko na Zakirah. Wszystko to pod wpływem męża, 27-letniego Akshara Ali’ego. Na początku 2015 roku para wzięła ślub według ceremonii islamskiej. Ale ich związek był niestabilny, a  czasami – ze względu na  Akshara Ali’ego – wręcz gwałtowny. Mężczyzna nie chciał się pogodzić z faktem, że jego żona odwiedza rodziców i przyjaciół. Zabronił jej  kontynuowani tych relacji oraz  wizyt u rodziny i przyjaciół. Nie akceptował także jej zachodniego stylu ubierania. Kobieta jednak ani myślała zmienić go na burkę i hidżab. To doprowadzało Akshara do szaleństwa.
Co w rezultacie było przyczyną tragedii podczas przyjęcia zorganizowanego w domu Yasmin Ahmeda, przyjaciela Akshara. Tam małżonkowie pokłócili się w kuchni. Awantura była głośna, a  goście usłyszeli huk. Wówczas gospodarz poszedł sprawdzić co się stało. Wrócił i oznajmił, że ​​ Sinead Wooding uderzyła się o drzwi. Ale wszystko jest w porządku, niemniej miał się źle poczuć i pojechała do domu.  W rzeczywistości nigdy nie opuściła żywa tej nieruchomości.
Akshar Ali uderzył swoją 26-letnią żonę młotkiem, a potem  kilkakrotnie dźgnął ją nożem, po czym wraz z przyjacielem zanieśli zwłoki do piwnicy. Po dwóch dniach mężczyzna wywiózł ciało do lasu, a następnie je podpalił. Spalone szczątki zostały odkryte przez biegacza w lesie na północ od Leeds.
 Kobieta była matką czwórki dzieci.
źródło: The Sun

Zobacz również: