Mężczyźni przebrani za kobiety zostali zaproszeni do przedszkoli w Wielkiej Brytanii i czytają dzieciom w wieku dwóch i trzech lat, aby powstrzymać je od popełniania „przestępstw z nienawiści” w późniejszym życiu.

Drag Queen Story Time (DQST) organizuje sesje finansowane przez podatników w szkołach, domach kultury i bibliotekach, w których dzieci uczą się piosenek o „transgenderowych” misiach. Mężczyzno-kobiety uczą je także o homofobii, mizoginii i rasizmie oraz czytają książki, które promują styl życia LGBT.

Projekt ma pomóc dzieciom „zobaczyć ludzi, którzy przeciwstawiają się sztywnym ograniczeniom płci”. Spotkania z maluchami mają na początek odbyć się w siedmiu przedszkolach, a jeśli projekt się powiedzie, zostaną wdrożone także w kolejnych placówkach- donosi Mail on Sunday .

Założyciel fundacji, która wpadła na ten genialny pomysł- Tom Canham wyjaśnił, że program jest skierowany do dwu- i trzylatków, aby zapobiec „nienawiści” w późniejszym życiu:
Rasizm, homofobia, mizoginia i im podobne to wszystkie wyuczone zachowania – nie rodzimy się z żadną nienawiścią, uczymy się jej z biegiem czasu – przekonywał absolwent prawa Uniwersytetu Bristolskiego.

Zgodnie ze swoją stroną internetową organizacja DQST stara się „pobudzać wyobraźnię i poprzez zabawę uczyć dzieci o różnorodnościach płciowych, dając im pozytywny przykład.

Dyrektor wykonawczy projektu- June O’Sullivan stwierdziła: -Tworząc miejsca, w których dzieci mogą zobaczyć ludzi, którzy nie przestrzegają sztywnych ograniczeń płci, pozwalamy im wyobrazić sobie świat, w którym ludzie mogą przedstawiać siebie jak chcą.

mb

Zobacz również: