To już jest prawdziwa egipska plaga. Chrześcijańskie dziewczyny są uprowadzone i zmuszone do przejścia na islam. Do przerażającej fali porwań młodych chrześcijanek dochodzi w Egipcie. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy nastąpił gwałtowny wzrost liczby takich przypadków. Na które władze praktycznie nie reagują.- informuje Sunday Express.
Rodziny porwanych dziewczyn twierdzą, że są one bite i gwałcone, Potem zmusza się je, aby  wzięły udział w nagrywaniu filmów, na których opowiadają o swoim rzekomym nawróceniu na islam.
Górny Egipt jest „sparaliżowany” przez liczbę zaginionych dziewcząt. Jedna z  nich to Maria Wahib, 18-latka została porwana z domu w wiosce Bait Alaam pod groźbą użycia broni przez czterech zamaskowanych mężczyzn.
Cztery dni później Mary pojawiła się w filmie na Facebooku, mówiąc: „Składam świadectwo, że nie ma Boga oprócz Allaha, świadczę, że Mahomet jest jego posłańcem”.
Dziewczyna twierdziła, że ​​nie została porwana i zdecydowała się z własnej woli przejść na islam. Jej kuzyn jest innego zdania: – Jesteśmy pewni, że Maria została porwana i zmuszona do pojawienia się w tym filmie. Wzywamy urzędników państwowych do interweniowania i zwrócenia nam Marię. – zaapelował.
Bliscy Marii, koptyjscy chrześcijanie, zorganizowali demonstrację pod lokalnym posterunkiem policji w desperackiej próbie nakłonienia policji do działania.   Od tego czasu policja mówi, że bada zniknięcie Marii, ale jej ojciec, Zakaria, obawia się, że jego córka zostanie zabita lub zmuszona do muzułmańskiego małżeństwa, zanim policja ją odnajdzie: – Minęło ponad 40 dni od porwania mojej córki i oni mówią, że sprawa jest badana.
W podobnym wydarzeniu 19-letnia Amal Shaky została porwana w drodze na uniwersytet w Kairze. Policja zasugerowała jednak, że to ​​ojciec dziewczyny zabił Amala i wyrzucił ciało.
Także zamężne kobiety, w wieku około dwudziestu lat, są brane do niewoli, a rodziny skarżą się, że miejscowa policja nie pomogła im znaleźć swoich bliskich.
Koalicja Koptyjskiego Egiptu, twierdzi, że w egipskiej prowincji Qena odnotowano 72 przypadki porwań  i powiązanych z nimi aktów przemocy wobec Koptów. Dzieje się tak, ponieważ napięcie między społecznością koptyjską a gwałtownymi grupami islamistów rośnie, a chrześcijanie w Egipcie są narażeni na bardzo duże ryzyko prześladowań.
Open  Doors , chrześcijańska organizacja charytatywna, twierdzi, że Egipt jest 22. najbardziej niebezpiecznym krajem na świecie dla chrześcijan.
eps

 

Zobacz również: