Nowa książka o seksie  jest promowana w Szwecji. Wydano ją w  dwóch najpopularniejszych w tym kraju językach: szwedzkim i arabskim. Ma na celu edukację seksualną  nowo przybyłych imigrantów. Książka zawiera ilustracje przedstawiające  seks grupowy oraz z udziałem przemocy. Autor doradza migrantom, jak mają flirtować i  uprawiać seks. Dążąc do osiągnięcia jak największej liczby partnerów

Autorem podręcznika seksualnego  „Ja i ty” jest dziennikarz Chavez Perez, który uważny jest w Szwecji za „eksperta” od badania równouprawnienia płci. Chavez Perez opublikował wcześniej książkę  „Light Sex Book”, skierowaną do dzieci. Jednak grupą docelową nowego podręcznika, są migranci.

O książce obszernie informują szwedzkie media. Zachęcając do jej zakupu. Miedzy innymi dziennikarka stacji TV4 stwierdziła, że książka dotyczy „wartości w kwestii równości płci i LGBT”.

 – Mam nadzieję, że ta książka będzie docierać do uczniów w całej Szwecji. Także tych, dla których drugim językiem jest arabski. – dodała dziennikarka telewizyjna.  – Myślę, że nauczyciele czują, że mają narzędzie, którego mogą użyć.

Nie wszystkim jednak odpowiada zarówno treść jak i jej ilustracje. Na przykład obrazek, na którym jedna kobieta,  z uszami Myszki Miki, uprawia seks z mężczyzną a druga  ja biczuje. Na innym obrazku, mała dziewczynka obejmuje dorosłą kobietę, pytającą: „Czy będziemy robić seks?”. Kobieta odpowiada: „Nie mogę się doczekać”.

I tak jest na niemal każdej stronie.

es