W  Niemczech przybywa radykalnych  dżihadystów według służb specjalnych jest ich obecnie do ponad 1800. Liczba ta stale rośnie.

Niemiecka Federalna Agencja Ochrony Konstytucji twierdzi, że obecnie w kraju jest ponad 1800 dżihadystów, i nadal ich przybywa, głównie z terenu Bliskiego Wschodu.

Szef agencji Hans-Georg Maassen ogłosił te dane w Bundestagu w, na konferencji prasowej w miniony czwartek. Ostrzegł również przed rosnącą tendencją w niemieckich szkołach podstawowych, gdzie widać wzrost popularności radykalnych idei islamskich uczniów.

Liczba  bojowników islamskich dramatycznie wzrosła w porównaniu do sierpnia zeszłego roku, kiedy to agencja wywiadu stwierdziła, że ​​, w Niemczech mieszkało 1100 dżihadystów, co oznacza wzrost o 64 procent.

Wzrosła również do ponad 10 000 liczba salafitów, radykalnych muzułmanów, i nadal jest to najszybciej rozwijający się odłam islamu w Niemczech.

Jedną z głównych tendencji w ciągu ostatniego roku był wzrost radykalizacji poglądów wśród dzieci muzułmańskich  w szkołach podstawowych. Nauczyciele w szkołach twierdzą, że ich uczniowie wykazują nadmierne oznaki islamskiego radykalizmu  a nawet ekstremizmu.

W ubiegłym roku Wolfgang Trusheim, szef policji we Frankfurcie, ostrzegał o radykalizmie wśród dzieci ekstremistów islamskich nazywających ich „nienawidzonymi dziećmi”.

Ekspert ds. Radykalizacji radykalizacji islamu Florian Endres, który pracuje w Federalnym Biurze Migracji i Uchodźców (BAMF), powiedział, że te zjawiska są bardzo nowe: – Większość dzieci otrzymuje swoje poglądy ze środowiska salafistycznego. Jeśli rodzice są radykalnie nastawieni, to i dzieci takie będą – powiedział.

W rzadkich przypadkach dzieci są zabierane z rodzicom. Jednak Endres stwierdza, że problem nie ogranicza się tylko do rodzin migrujących, ponieważ Niemieccy często nawracają się na islam i również mają  bardzo radykalne poglądy.

Takim przykładem nawrócenia jest znany kaznodzieja Sven Lau, który organizował patrole „policji szariatu”. Lau został niedawno skazany na karę  pięciu i pół roku pozbawienia wolności za wspieranie organizacji terrorystycznych na Bliskim Wschodzie.
Wzrost islamskiego ekstremizmu w szkołach wiąże się również z rosnącą liczbą incydentów antysemickich w miastach takich jak Berlin, gdzie  stwierdzenie; „ty Żydzie!”, stało się powszechną zniewagą w szkołach.

ded

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione

Zobacz również: