Shwe Eain Si, 19-letnia miss Wielkiej Mjanmy (Birmy) twierdzi, że straciła tytuł po umieszczeniu w sieci komentarza na temat sytuacji w stanie Rakhine, gdzie dochodzi do walk między armią a muzułmanami Rohingja, a władze Birmy są oskarżane o brutalną pacyfikację tamtejszej ludności cywilnej.

Dziewczyna umieściła w Internecie nagranie, na którym obciąża muzułmańskie bojówki odpowiedzialnością za sytuację w prowincji, z której przed prześladowaniami ze strony armii uciekły setki tysięcy muzułmanów. Uważa, że w związku z tym nagraniem straciła przyznany jej wcześniej tytuł miss kraju.

Organizator konkursu piękności odpiera jednak zarzuty wyjaśniając, że Shwe Eain Si straciła tytuł ponieważ naruszyła warunki podpisanego przez siebie kontraktu „nie zachowując się jak osoba, która powinna być wzorem dla innych”.

Shwe Eain Si utrzymuje jednak, że utrata tytułu jest karą za „wykorzystanie sławy do mówienia prawdy o jej narodzie”. Organizatorzy konkursu twierdzą, że 19-latka została pozbawiona tytułu przed umieszczeniem nagrania na temat muzułmanów Rohingja w sieci.

Shwe Eain Si zajęła drugie miejsce w wyborach Miss Universe Mjanmy (Birmy) organizowanych w 2016 roku. Co wiązało się z otrzymaniem tytułu Miss Wielkiej Mjanmy (Birmy).

źródło:rp.pl

Zobacz również: