Głębokie żółcienie, rdzawe brązy, szlachetne odcienie wina – jesień, choć czasem kapryśna, rozpieszcza różnorodnością barw, które wkradają się także do wnętrz. Prym wiodą naturalne, pełne ciepła i uroku aranżacje – jest nastrojowo, ale też funkcjonalnie. Zainspiruj się i otul wnętrze jesiennymi barwami.

Jesień to pora, która inspiruje kolorami, zachęcając do wnętrzarskich zmian. W tym sezonie dominują barwy ziemi, łagodne formy i miękkie tkaniny. Do lamusa wciąż nie odchodzą beże, brązy i szarości, a charakteru wnętrzom dodajemy złotem, soczystą żółcią i intensywną czerwienią.

Ciepłe kolory natury

Jesienią chłodne i surowe wnętrza ocieplamy nastrojowymi kolorami. Bazę stanowią zgaszone, rozmyte barwy ziemi. Nie są one intensywne – tworzą relaksującą, przyjazną atmosferę. Ciągle modne pozostaje drewno, dzięki któremu możemy być bliżej natury. Sprawdzają się meble, podłogi czy dodatki w różnych odcieniach brązu i beżu, wykonane z tego materiału. W trend idealnie wpiszą się także detale z wikliny czy rattanu. Tu postawić można na efektowny abażur lampy czy kosz na pledy i poduszki. Modna znów stała się efektowna makrama.

Stonowaną paletę barw przełamujemy mocniejszymi akcentami w głębokich kolorach. Do tego celu świetnie nadaje się kilka wysmakowanych akcesoriów. Strefę wypoczynku ożywiamy modnymi w tym sezonie narzutami i poduszkami z aksamitu oraz weluru. Ciemna zieleń czy bordo będzie idealnym kontrapunktem łagodnej bazy. Puszyste, miękkie materiały dodadzą wnętrzu ciepła, sprawiając, że jesienne wieczory będą czystą przyjemnością.

Złota jesień

Jesień kojarzy nam się z odcieniami złota. Mieniące się w słońcu liście sprawiają, że zakochujemy się w krajobrazach tej pory roku. Pobawmy się tym kolorem także we wnętrzu. Złoto nadaje aranżacjom elegancji i niewymuszonego stylu. W codzienność wpleciona zostanie odrobina luksusu i nieoczywistości. Zimna stal ustępuje akcentom z miedzi i złota. Uchwyty szafek, ramki na zdjęcia, lampy w złotym kolorze będą doskonałą ozdobą wnętrza, ale takie dodatki nie lubią konkurencji – szlachetniej wyglądają solo. Warto postawić więc na kilka wysmakowanych ozdób.

Ciepło domowego ogniska podtrzyma także żółć. Dobrym pomysłem będzie modny, gruby koc z wełny lub miękkie zasłony w tym kolorze. Dzięki otulającym tkaninom dom

Zobacz również: