W sensacyjnym wywiadzie premier Lars Løkke Rasmussen przyznaje, że muzułmanie przejęli kontrolę nad częściami Danii.

Premier wyraźnie wymienia muzułmanów w związku z niestabilną sytuacją prawną, która powstała w wielu częściach kraju. Rasmussen wyraża zaniepokojenie, że istnieją miejsca w kraju, w którym państwo nie jest w stanie utrzymać prawa i porządku- miejsca, które są kontrolowane przez muzułmańskie gangi:

Takie są realia. Istnieją obszary, w których panuje już inny zestaw zasad. Są to tereny pod stałą kontrolą, gdzie policja nie może pracować- powiedział i dodał:
Odbijamy się tam i z powrotem. Pewnego dnia mamy debatę o burkach, a następnego dnia debatę na temat muzułmańskich szkół. Powietrze wypełnione jest łatwymi rozwiązaniami i myślę, że musimy spróbować przemyśleć to ponownie – opierając się na otwartym stwierdzeniu, że mamy te równoległe społeczeństwa.

Lars Løkke Rasmussen zwrócił się do ministra ds. Imigracji, integracji i zakwaterowania- Inger Støjberg, ministra gospodarki i spraw wewnętrznych- Simon Emil Ammitzbøll oraz ministra sprawiedliwości – Søren Pape Poulsen, aby opracować nowe „narzędzia”, ​​które można wykorzystać np. w konkretnych szkołach z dużymi problemami integracyjnymi lub obszarami mieszkaniowymi z wieloma imigrantami.
Zdaje się jednak, że jedyne narzędzie, które mogłoby być skuteczne to masowe deportacje.

MB

Zobacz również: