Prezydent Andrzej Duda, w czasie  zbliżających się obchodów Święta Wojska Polskiego nie wręczy nominacji generalskich oraz medali i odznaczeń państwowych. Okazuje się, że prezydent zrobi wyjątek dla amerykańskiego generała.

 BBN poinformowało 8 sierpnia, że prezydent Andrzej Duda zdecydował, iż 15 sierpnia nie odbędzie się uroczystość wręczenia nominacji generalskich.  Poinformowano także, że nie zostaną wręczone odznaczenia.

Z wyjątkiem amerykańskiego generała Fredericka „Bena” Hodgesa, który będzie odznaczy Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi RP. Jest to „dowód uznania dla jego zaangażowania w rozwijanie polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej, a także wzmacniania wschodniej’ – informują  urzędnicy z kancelarii prezydenta.

Generał Frederick Hodges ponoć ma zostać odznaczony podczas uroczystości przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, odbywającej się w ramach Centralnej Parady Wojskowej.

Wygląda na to, że po raz pierwszy wśród polskich żołnierzy nie było godnych otrzymania medali i odznaczeń od prezydenta RP. A może zdaje on sobie sprawę, że nie ma już szans na reelekcję, i rozpoczyna kampanie o prezydenturę  USA?

Leo

Zobacz również: