Mieniące się kryształy, ciężkie, misterne zdobienia, szlachetny kolor patyny… Klasyczne oświetlenie wciąż kusi ujmującymi, pełnymi wdzięku formami. Nie boi się nowoczesności, bo umiejętnie zastosowane w aranżacji to ponadczasowe i zawsze eleganckie rozwiązanie. Klasyka nabiera rumieńców i wciąż nie odchodzi do lamusa!
Oświetlenie ma ogromny wpływ na całościowy odbiór estetyczny wnętrza. Kształtuje coś, co nieuchwytne, a jednak niezwykle ważne – nastrój. Pozwala na wydobycie stylu lub podkreślenie wybranych elementów dekoracyjnych. Klasyczne oświetlenie daje uczucie przytulności, bezpieczeństwa i wprowadza do wnętrza wyjątkową atmosferę. Bogate zdobienia, motywy roślinne czy ponadczasowe kryształy niczym drogocenny naszyjnik wzbogacą charakter dworkowego, rustykalnego czy prowansalskiego wnętrza. Kolor patyny dodaje metalowym, klasycznym modelom szlachetności. W połączeniu z mlecznym szkłem i ciepłym światłem wnętrze będzie jeszcze bardziej eleganckie i wytworne. Marka BRITOP Lighting proponuje klasyczne lampy, które zwracają uwagę dopracowaną jakością każdego detalu, najlepszymi materiałami oraz solidnością wykonania.
Jak zaaranżować przestrzeń, by stylowe oświetlenie mogło rozbłysnąć pełnią swojego blasku? Bezpiecznym i niezwykle wyrafinowanym, eleganckim rozwiązaniem będzie zachowanie stylistycznej spójności. We wnętrzach dworkowych, z nutą barokowego przepychu, sprawdzą się cięższe żyrandole z linii CLOTILDE albo nieco mniej zdobne, lecz równie eleganckie BOSSA. Regularne w kształtach, dyskretne, a jednocześnie wysublimowane zdobienia ramion oraz zastosowane ornamenty podkreślą styl mebli i innych elementów barokowego wyposażenia. Umiejętnie skomponowane oświetlenie sprawi, że nabierze ono niewymuszonej elegancji. Klasyczne oświetlenie idealnie skomponuje się z masywnymi skórzanymi meblami wypoczynkowymi, drewnianym kredensem oraz ciężkimi, misternie udrapowanymi kotarami w oknach. Sielski, rustykalny lub prowansalski salon z powodzeniem ozdobi lampa GARDA z żarówkami w kształcie płomieni świec. Ten klasyczny model zadba o ciepło domowego ogniska nawet w nieco surowym wnętrzu. TRILA jest także idealną lampą do przełamywania stylów – w prowansalskim wpisuje się idealnie, niemalże jak typowy kwiat regionu. Zwolennikom shabby chic może natomiast przypaść do gustu urocza lampa ALPENA, której ozdobą są mieniące się w świetle kryształowe łezki.
Ale klasyka nie boi się także wnętrzarskich wyzwań. Zachęca do aranżacyjnej zabawy i łączenia stylów. W minimalistycznym, oszczędnym w stylistyce wnętrzu bogato zdobiona lampa w stylu retro będzie kontrastowym, przyciągającym uwagę elementem. Zawieszone u ramion żyrandola kryształowe ozdoby, jak w przypadku lampy GRACIELA BRITOP Lighting, dyskretnie wprowadzą do salonu nutkę romantyzmu i przytulności. Kolor patyny sprawia tu, że model świetnie komponuje się zarówno z ciepłą, jak i zimną kolorystyką pozostałych elementów. Mocny akcent przełamujący dominujący we wnętrzu styl to rozwiązanie dla poszukiwaczy nieszablonowych zestawień.

 

Zobacz również: