fot. symboliczne Policja

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło dzisiaj na ul. Cieplińskiego w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 35-letni mieszkaniec Rzeszowa zdetonował mieszaninę substancji, najprawdopodobniej był to skonstruowany przez siebie ładunek wybuchowy. Ranny mężczyzna została przewieziony do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika również, że chciał on popełnić samobójstwo.

Do zdarzenia doszło dzisiaj o godz. 4.20. Policjanci otrzymali informację, że na ulicy Cieplińskiego w Rzeszowie doszło do wybuchu, a na pasie zieleni pomiędzy jezdniami leży mężczyzna. Potwierdzili to zgłoszenie policjanci, którzy przyjechali na miejsce, gdzie zastali mężczyznę, który posiadał obrażenia. Mężczyzna był przytomny. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Rzeszowa. Rozpytany przez policjantów oświadczył, że chciał popełnić samobójstwo. W tym celu własnoręcznie z mieszaniany różnych substancji skonstruował ładunek wybuchowy. W chwili wybuchu miał go na sobie.

Ranny mężczyzna karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na miejscu pracowali technicy kryminalistyczni oraz policyjni pirotechnicy, którzy zabezpieczyli pozostawione ślady niezbedne do wyjaśnienia szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują do osób, które były świadkami zdarzenia o skontaktowanie się z Komendą Miejska Policji w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 13, osobiście lub telefonicznie pod nr 17 858 3310, 17 858 3311 lub 997.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Zobacz również: