LONDYN: Muzułmanie potraktowani przez policjantów bez taryfy ulgowej

 Policjanci w Londynie zatrzymali trzech młodych muzułmanów w samochodzie, trzymając ich cały czas na celownikach. Filmik z tej z akcji zamieszczony w sieci pokazuje, jak dwaj uzbrojeni policjanci trzymają na celniku mężczyzn, gdy siedzących w samochodzie w Hackney. Mężczyźni pytają, dlaczego funkcjonariusze  używają wobec nich  „nadmiernej siły: – Nie wiem, po co kierujesz broń na nas. Nic nie zrobiliśmy i nie wiem, dlaczego to robisz. Cały ten pokaz siły jest bez niepotrzebny. – mówi jeden z mężczyzn.
– Przestań rozmawiać ze mną. – można usłyszeć policjanta.
W tle słychać kobietę, która krzyczy: – Byli tu tylko przez pięć lub dziesięć minut. Oni nie mają broni! Nie wolno wam  tego robić!

Policja Metropolitalna (MPS) poinformowała, że ​​pojazd został zatrzymany w wyniku informacji, jaką otrzymała policja. Trzej mężczyźni w wieku 25, 24 i 22 lat, zostali aresztowani za posiadanie narkotyków i broni oraz pranie brudnych pieniędzy.
Zdarzenie to nastąpiło zaledwie kilka dni po śmierci 20-letniego Rashana Charlesa, który zginął  w czasie  pościgu policyjnego. Wielu mieszkańców oskarżyło wówczas policję o użycie nadmiernej siły.
ert

Zobacz również: