Prezydent Francji stwierdził, że Unia Europejska nie jest  supermarketem, gdzie  poszczególne kraje mogą tylko wybierać czereśnie,  to co im odpowiada w członkostwie. Słowa te skierował do krajów Europy Wschodniej, w tym Polski.

Macron powiedział, że Polska i inne kraje wschodnie, które protestowały przeciwko przyjmowaniu imigrantów, muszą podjąć współpracować na wszystkich warunkach, na jakich chce te Bruksela, W przeciwnym przypadku zostaną ukarane.  Premier Beata Szydło, która spotkała się dziś z panem Macronem w Brukseli, oskarżyła Macrona o wrogość wobec Polski, dodając przy tym: – Polska jest otwarta na współpracę z Francją, ale jak ta współpraca będzie wyglądać zależy od pana Macrona.

Nie zanosi się jednak na dobrą współpracę. Gdyż prezydent Francji zapowiedział , ograniczenia praw imigracyjnych dla wschodnioeuropejskich Europejczyków pracujących we Francji, jeśli nie płacą pełnych podatków od pracy.

Także Angela Merkel, zgodziła się z Macronem, że ​​ rządy państw Europy Wschodniej nie mogą traktować Unii jak supermarketu dodała: –  Niemcy i Francja są całkowicie po tej samej stronie.  Gdy Niemcy i Francja ze sobą współpracują cała Europa się rozwija.

ep

Zobacz również: