Przez prawie dwa tygodnie policja i samorząd lokalny w Herford w Niemczech ukrywał informacje o gwałcie dziecka w ośrodku dla migrantów.
Gwałt miał miejsce w byłych brytyjskich barakach wojskowych, które niedawno przekształcono w schronisko dla osób potrzebujących azylu. Jak poinformowała miejscowa gazeta Westfalen-Blatt,  zgwałcona została 10-letnia dziewczynka pochodząca z byłej republiki radzieckiej. Gwałt był tak brutalny, że dziecko w ciężkim stanie musiało zostać zabrane do pobliskiego szpitala.
– Sprawcą jest mężczyzna  z Ghany –  powiedział prokurator Udo Vennewald – Został on już aresztowany.
Co prawda jego wniosek o azyl jest niezależny od sprawy, to jest mało prawdopodobne, aby uzyskał pozytywną decyzję, ponieważ tylko 3,4 procenta wniosków o azyl uchodźców z  Ghany jest  akceptowanych .
Obawiając się zemsty, kiedy wiadomość o gwałcie stała się powszechnie znana, policja zaleciła wielu przenieść się do innego obiektu.
Johannes-Wilhelm Rörig, niezależny komisarz niemieckiego rządu ds. zagadnień seksualnych, ostrzegał od 2015 roku. narastającym problemie wykorzystywania seksualnego dzieci  w ośrodkach azylanckich. Nie ma jednak dokładnych danych dotyczących liczby molestowanych i zgwałconych  dzieci.
Łączna liczba przypadków nadużyć związanych z wykorzystywaniem seksualnym. tylko w Nadrenii-Westfalii, w których osoby ubiegające się o azyl padły ofiarą, wyniosła w 2016 roku 119 przypadków, jednak nie był  rejestrowany wiek ofiar.

eps

Zobacz również: