Mikrodermabrazja to sposób mechanicznego złuszczenia naskórka. Po zabiegu skóra nie łuszczy się, pacjentka wychodzi z gabinetu i może od razu wrócić do codziennej aktywności.
Mikrodermabrazja praktycznie nie powoduje objawów niepożądanych. Udowodniono, że usunięcie powierzchownych warstw skóry stymuluje naturalną odbudowę tkanki. Regeneracja zachodzi dzięki procesowi przechodzenia komórek warstwy podstawnej bliżej powierzchni skóry. Uraz mechaniczny, jakim jest złuszczenie naskórka, powoduje także pobudzenie wytwarzania nowego kolagenu. Ważnym i niezwykle korzystnym aspektem zabiegu jest poszerzenie naczyń krwionośnych w skórze właściwej. Poprawa ukrwienia skóry sprawia, że jest ona lepiej odżywiona, ma lepszy koloryt i strukturę.
Mikrodermabrazję wykonuje się za pomocą materiału niewchłanialnego przez skórę, o wyjątkowej zdolności ścierania i wysokiej czystości chemicznej. Nie wywołuje reakcji alergicznych i jest dobrze tolerowany przez skórę. Po zabiegu skóra staje się gładka, choć nieco tępa, ulega zaczerwienieniu. Wszystkie te objawy znikają w ciągu kilku godzin. Terapia obejmuje zwykle 4 – 10 zabiegów, co 5 – 10 dni. Profilaktycznie wykonuje się jeden zabieg w miesiącu.
Mikrodermabrazja bywa zwykle łączona z innymi zabiegami kosmetycznymi. W gabinecie kosmetycznym po zabiegu najczęściej stosuje się serum odżywcze, nawilżające, zabiegi algowe.
Mikrodermabrazja jest zabiegiem bardzo lubianym przez pacjentki, przede wszystkim dlatego, iż nie wyłącza z codziennego życia. Niejednokrotnie wykonywany bywa przed „wielkim wyjściem”, kiedy pacjentka oczekuje przyjemnego odświeżenia twarzy i doskonałego makijażu.
Wskazania do mikrodermabrazji:
  • zmarszczki, fotostarzenie, wiotkość skóry,
  • regeneracja skóry przed zabiegami substancjami aktywnymi,
  • silne zrogowacenie skóry,
  • zaburzenia pigmentacji, przebarwienia,
  • trądzik pospolity i blizny potrądzikowe,
  • łojotok i rozszerzone pory,
  • rozstępy, blizny
Z mojej praktyki: zabieg mikrodermabrazji doskonale uwydatnia opaleniznę.
Zapraszam na mikrodermabrazję plus zabiegi regeneracyjne skóry.

Hanna Kasztelan, Sochaczew, Studio Kosmetyczne

Zobacz również: