Kosmetyki mineralne spełniają wiele funkcji w kosmetyce skóry. Posiadają właściwości pielęgnacyjne, lecznicze, dekoracyjne.
Zawarte w nich naturalne minerały działają leczniczo na skórę. Kosmetyki mineralne nie zawierają składników chemicznych. Produkty te mają lekką konsystencję, nie ściągają skóry, nie drażnią substancjami zapachowymi. Toleruje je skóra alergiczna.
Minerały zawarte w kosmetykach działają przeciwbakteryjnie, przeciwzapalne, wspomagają gojenie, łagodzą podrażnienia. Osoby borykające się trądzikiem, stanami zapalnymi, alergiami, bliznami powinny zdecydowanie używać kosmetyków mineralnych.
Wskazane jest nakładanie kosmetyków mineralnych po zabiegach kosmetycznych takich jak; złuszczanie, mezoterapia i innych zabiegach inwazyjnych.
Obecnie istnieje duża gama kosmetyków mineralnych. Znajdujemy preparaty do pielęgnacji i ochrony przeciwsłonecznej. Istnieją preparaty codziennej pielęgnacji i regeneracji skóry ciała i twarzy. Dostępna jest długa gama kosmetyków kolorowych.
Codziennie robimy makijaż i powinien on być przedłużeniem pielęgnacji skóry. Kolorowe kosmetyki mineralne doskonale spełniają tę rolę. Nie zatykają porów, nie powodują ściągania i wysuszania skóry. Alergicy dobrze tolerują kolorowe kosmetyki mineralne. Makijaż dobrze się trzyma, nie spływa z potem, puder doskonale matuje niedoskonałości. Zaletą kosmetyków kolorowych jest żywa i naturalna barwa nie tracąca intensywności po wielu godzinach.
Wykonany w ten sposób makijaż doskonale sprawdza się w pracy. Wskazany jest w okresie lata, ponieważ nie wchodzi w żadne reakcje z promieniami słonecznymi, nie naraża skóry na przebarwienia i alergie a wręcz ją chroni.
Co z demakijażem?
Demakijaż po użyciu kosmetyków mineralnych jest bardzo prosty i nie wymaga specjalnych preparatów. Kosmetyki te nie są wodoodporne. Wystarczy użyć mleczka kosmetycznego i wody. Następnie nakładamy tonik i krem pielęgnacyjny.
Zapraszam na zabieg mezoterapi igłowej i z użyciem dermapena.

Hanna Kasztelan, Studio Urody

.

 

Zobacz również: