3 czerwca b.r. odbyła się kolejna edycja rajdu na orientację Roztoczańska 13-tka.  Po dotarciu na metę uczestnicy mieli okazję poznać zalety męskiej linii MEN X-TRÊME marki Eveline Cosmetics – sponsora zawodów.

Długodystansowe zawody na orientację to propozycja dla tych, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości w ekstremalnych warunkach. Każda edycja imprezy ma swoją specyfikę, odbywa się w innej porze roku i w innej części kraju. W tym roku Roztoczańską 13-tkę wygrało małżeństwo, Dorota i Arkadiusz Duszak, którzy w mniej niż 8 godzin przebyli niemal 60 km odnajdując po drodze kilkanaście punktów kontrolnych ukrytych w przepięknych roztoczańskich wąwozach i lasach. W zeszłym roku Dorota Duszak zdobyła Puchar Polski w Maratonach na Orientację. Na trasie tegorocznego rajdu można było też spotkać wielu niedoświadczonych biegaczy, dla których ekstremalnym wyzwaniem było już samo odnalezienie właściwych punków i dotarcie na metę w odpowiednim czasie.

Imprezy na orientację są przygotowywane dla osób o różnej sprawności i wytrzymałości fizycznej. Można wybierać spośród łatwych maratonów na krótkich dystansach, niezwykle wymagających rajdów rowerowych,  czy biegów na 100 km po górach odbywających się nawet nocą. Uczestnicy cenią tą formę wypoczynku nie tylko dla  pięknych widoków, ale też możliwości sprawdzenia własnej kondycji i umiejętności odnalezienia się w nieznanym terenie. Mogą spodziewać się nieaktualnych map, nieprzewidywalnej pogody, zadań specjalnych przygotowanych przez organizatorów wymagających logicznego myślenia i sprawności fizycznej. Ekstremalne sytuacje i wysiłek to dla wielu osób niezwykła mieszanka. – Uczestnictwo w zawodach daje zastrzyk pozytywnej energii na kolejne dni, uśmiech i zadowolenie, które przekłada się na wszystkie obszary życia – mówili zwycięzcy zawodów.

Eveline Cosmetics, marka znana przede wszystkim z kosmetyków dla kobiet, ma w swoim portfolio kosmetyki męskie.- MEN X-TREME to innowacyjna seria o zaawansowanych formułach chroniących i pielęgnujących skórę. – mówiła podczas rozdania nagród  reprezentująca EVELINE COSMETICS Bianka Heyman z agencji Koncept PR.-  Linia MEN X-treme została stworzona specjalnie  z myślą o kompleksowej pielęgnacji męskiej skóry nawet w trudnych warunkach. Łagodzi podrażniania i przesuszenie, o co nietrudno, gdy pokonujemy kilometry w ciężkich warunkach.

Produkty MEN X-TREME marki Eveline Cosmetics charakteryzują się multifunkcyjnością, komfortową aplikacją i nowoczesnym designem opakowań. Zaawansowane formuły bogate w składniki aktywne są dostosowane do różnych potrzeb cery mężczyzn. Lekka konsystencja i szeroki zakres działania kosmetyków nawilżających, przeciwzmarszczkowych czy odświeżających pozwalają na precyzyjny dobór kosmetyku do rodzaju cery i indywidualnych upodobań.

Roztoczańska 13-tka to ośmiogodzinny rogaining pieszy wchodzący w kalendarz imprez na orientację LIGAPRO, Pucharu Polski w Maratonach na Orientację oraz Lubelskiej ORIENT-LIGI, 8 godzinny rajd rowerowy oraz 5-cio godzinny rajd w wersji familijnej.

Zobacz również: