Kobiety powinny mieć możliwość przerwania ciąży tylko dlatego, że dziecko jest nie takiej płci, jak oczekiwała przyszła matka- stwierdziła profesor Wendy Savage- członkini komisji etyki British Medical Association.

Według Savage kobieta powinna mieć możliwość aborcji na każdym etapie ciąży i z jakiegokolwiek powodu, nawet gdy dziecko będzie w stanie przeżyć poza macicą. Dodała także, że pigułki aborcyjne powinny być dostępne on-line, bez konieczności wizyty u lekarza.

To jej ciało i jej płód, więc jeśli kobieta nie chce mieć dziecka określonej płci, to zmuszanie jej do urodzenia go nie będzie dobre dla zdrowia psychicznego matki, ale także dziecka– powiedziała dla Mail on Sunday brytyjska pani etyk. Według Wendy Savage aborcja z takiego powodu nie ma nic wspólnego z dyskryminacją ze względu na płeć, ponieważ takie określenie odnosi się tylko do „żywych ludzi”, a nienarodzone dziecko nie jest tak naprawdę osobą: -Płód w łonie matki jest tylko potencjalnym życiem ludzkim. To nie jest rzeczywiste ludzkie życie– podsumowała.

mb

źródło: breitbart.com