Policjanci z Susza zostali poinformowani o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym, który jedzie jedną z dróg w gminie. Dzięki relacji świadka funkcjonariusze zatrzymali 42 – latka. Okazało się wtedy, że ma on 2,7 promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania samochodem, gdyż zostały mu już one wcześniej zatrzymane za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz w najbliższym czasie mężczyzna ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym. Zgłaszający dodał, że jedzie on bordowym oplem jedną z dróg w gminie Susz. Funkcjonariusze natychmiast pojechali w stronę,  gdzie miał jechać kierujący. Na wysokości jednej z posesji zauważyli zaparkowany na jezdni opisywany pojazd, jednak nie było w nim żadnych osób.

Policjanci sprawdzili samochód, który był otwarty. W stacyjce znajdowały się kluczyki. Ze znalezionych w nim dokumentów wynikało, że właściciel auta mieszka kilka domów dalej. Policjanci podeszli najpierw do domu, przy którym stało zaparkowane auto, po czym weszli do środka.  Tam zastali 42- letniego właściciela bordowego opla.  Podczas rozmowy od mężczyzny wyczuli alkohol. Mężczyzna miał również problem z koordynacją ruchową. Po chwili do mieszkania wszedł właściciel domu. Oświadczył, że został poinformowany przez sąsiadów, że jakiś mężczyzna wszedł do niego do domu.

Kiedy policjanci zapytali się 42- latka „Kto kierował oplem?”, odpowiedział, że ” jechał kosmita, który przywiózł go do kolegi, a potem wyszedł z samochodu i wsiadł do statku kosmicznego i odleciał stąd”. Policjanci zatrzymali 42- latka i przetransportowali do policyjnej celi, a samochód został odholowany na parking strzeżony. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Susz ma 2,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że 42 – latek miał zatrzymane uprawnienia za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację oraz przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie.
Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

jk/rj/KWP Olsztyn