5 tysięcy pączków zrobiły pracownice Baru Cafe PSS Społem na Placu Kościuszki w Sochaczewie.
W tłusty czwartek pączki jedzą niemal wszyscy Polacy, czyli 95 proc. badanych – wynika z raportu „Polska na widelcu. Zwyczaje żywieniowe Polaków 2016” przeprowadzonego przez GfK.
Poza tłustym czwartkiem ciastka 2-3 razy w tygodniu je 15 proc. Polaków, pozostali, czyli 75 proc. – przeciętnie raz w miesiącu.
Jedna piąta respondentów deklaruje, iż w tłusty czwartek je tylko po jednym pączku, kolejne 38 proc. deklaruje dwa pączków, natomiast do zjadania trzech lub więcej przyznaje się 37 proc. Tylko 5 proc. respondentów nie je tego dnia pączka.
Jak informuje GfK, 37 proc. konsumentów kupuje pączki w cukierniach, tyle samo w sklepach spożywczych, a 15 proc. robi je w domu.
5 tysięcy pączków zrobiły pracownice Baru Cafe PSS Społem na Placu Kościuszki w Sochaczewie. Do godziny 3.00 w Tłusty Czwartek robiło je 10 osób, zatem na każdą przypadło po 500 pączków! Robione są one zgodnie z tradycyjnymi recepturami, stąd ich niedościgniony smak. Nic dziwnego, że już od świtu ustawiają się po nie kolejki. My byliśmy po pączki już o 5:40. Palce lizać!
jasz/PAP
Fot Janusz Szostak

 

Zobacz również: