SONY DSC
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali  nielegalną  rozlewnię perfum  w Milanówku i pięć  magazynów  w powiedzie pruszkowskim. W przeprowadzonej akcji zabezpieczyli ponad 300 tys. flakonów (10 tys. litrów)  markowych perfum o wartości ponad 10 mln złotych.
 Funkcjonariusze CBŚP i Izby Celnej z Warszawy jednocześnie w 26 lokalizacjach powiatu grodziskiego i pruszkowskiego przeprowadzili akcję zatrzymań 28 osób, zamieszanych w proceder obrotu podrobionymi perfumami.
Do pierwszego zatrzymania doszło podczas przeładunku towaru. Wtedy policjanci zatrzymali kuriera i osoby trudniące się handlem podrobionym towarem.
W Milanówku  policjanci trafili do nielegalnej rozlewni perfum, gdzie znajdowały się plastikowe kanistry z perfumami (z nazwami producentów), fiolki i maszyny do napełniania flakonów. Magazyny z gotowym towarem znajdowały się w miejscowościach: Opacz Kolonia, Michałowice, Milanówek, Biskupice i Piastów. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli podrobione perfumy znanych światowych marek. Policjanci i celnicy weszli również do drukarni, gdzie produkowane były opakowania, jak i do pakowalni podrobionych produktów, gdzie zabezpieczono 18 palet opakowań do konfekcjonowania kosmetyków.
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie w stosunku do jednej osoby. Pozostałe podpisywać będą policyjny dozór. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań. Dalszy nadzór nad sprawą przejęła Prokuratura Okręgowa w Warszawie – informuje kom. Agnieszka Hamelusz
am
fot. CBŚ

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz również: