Przyspieszenie prac nad repolonizacją mediów zapowiedziała w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Barbara Bubula. – Jeśli będzie trzeba, znajdzie się sposób na odbieranie gazet zagranicznym grupom medialnym – powiedziała posłanka. – Nie wierzę, że do tego dojdzie – komentowała sprawę Dorota Stanek, prezes Polska Press Grupa.

PiS od dawna planuje repolonizację mediów, której pierwszym etapem byłoby przejęcie przez państwowe firmy Polska Press Grupy. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl posłanka PiS Barbara Bubula zapowiedziała przyspieszenie prac w Sejmie nad projektem ustawy repolonizacyjnej. – Trzeba zdać sobie sprawę, że jest to decyzja o charakterze strategicznym, tutaj nie ma na co czekać – stwierdziła posłanka.

Dodała także, że jeśli trzeba będzie, to znajdzie się sposób na rozbicie monopolu zagranicznych grup medialnych, np. poprzez odbieranie im gazet.

Do sprawy odniósł się także wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego- Jarosław Sellin, który powiedział w radiowej Jedynce, że trzeba działać, aby nie było tak, że w Polsce  80-90%  prasy lokalnej i regionalnej należy do koncernów zagranicznych. Według Sellina żaden poważny kraj europejski na coś takiego nigdy by nie pozwolił.

media

źródło: wirtualnemedia.pl

Zobacz również: